Hibrid szelídgesztenye termesztőedényben: 80/100 cm 15.900 Ft
Rezisztens szelídgesztenye akció: 10 db vásárlása esetén (lehet vegyesen a többi fajtával együtt) 13.900 Ft/db
Nagy termésű 35 db ad ki egy kilót. A legbőtermőbb eurázsiai hibrid szelídgesztenye fajta. Kell mellé másik fajta beporzó fa. A tiszta vérű európai szelidgesztenye fajták a nagyon magas pH-jú talajokat nem szeretik. Károsítja az Ázsiából érkezett kéregelhalásos betegség. Erre megoldás ázsiai szelídgesztenye fajok illetve európai-ázsiai hibrid szelídgesztenye telepítése. Teljesen ellenállóak ezzel a kórokozóval szemben!
Ellenáll a kéregelhalásnak.
Savanyú kémhatású virágföldbe ültetjük. Homokos talajokra egyáltalán nem ajánlom elültetni. Rendszeresen öntözni kell, fokozott tápanyag utánpótlást is biztosítani kell. Szeged környékén Újszeged, Deszk, Szőreg, Újszentiván öntés talaja megfelelő. Ezeken a területeken termő szelídgesztenyefák élnek talajcsere nélkül. Castanea sativa x mollissima ’Maraval’ vagy ‘Bouche de Betizac’ fajták oltottak, lehet vegyesen ültetni a ‘Precoce Migoule’ fajtával. Szelídgesztenye fát inkább párban érdemes telepíteni. Önmagában rosszul terem.
Hibrid gesztenye fajták ültetése szabad földbe: A földbe ássunk legalább 60 cm x 60 cm cm átmérőjű, 60 cm mély gödröt. Ettől felfelé el lehet térni, sőt hasznos is. Ezen a területen kell kiásni és megforgatni a földet, szerves trágyával feltölteni. A földet addig kell ásni amíg egészen puha porhanyós nem lesz. Az ültetőgödör megfelelő elkészítése mindenképpen szükséges. Nem lehet kisebb gödröt készíteni, mert nem fog a fa megfelelően fejlődni és nem tud elegendő vizet tárolni a föld a gyökerek körül. Savanyú kémhatású földből és jól beérett is-tállótrágyából, őrölt fenyőfakéregből, bomlásban lévő több éves erdeifenyő tűleveléből készítsünk keveréket, amivel a gödröt betöltjük. A továbbiakban rendszeresen öntözzünk (a savanyú kémhatás fenntartása érdekében erre a célra gyűjtött esővízzel!) Ha a talaj kémhatása savanyú (ph 4,3 – 4,8 ) akkor tegyük vissza a kiásott földet összekeverve az érett istállótrágyával. Az így besavanyított terület kb. 3 évig megfelelő kémhatású. 3-4 év után újból savanyú földet teszünk a rezisztens szelidgesztenye gyökerekre, és köréjük. Ültetés után a növény tövére a gyors kiszáradás megelőzésére ha akar, akkor tehet fűrészport, fenyőkéreg mulcsot, fűkaszálékot. Ez nem feltétlenül szükséges.Ültetési távolság 8-12 m.
Ültetés edényben átmeneti tárolásra: Válasszunk merev falú 40 cm x 40 cm cm átmérőjű, 60 cm mély műanyag edényt, aminek alján néhány 10-15 mm átmérőjű lyuk van a felesleges víz elvezetésére. Az edényt a kiválasztott helyen süllyesszük a talajba, hogy a pereme 5 cm-rel a talajszint fölött legyen, nehogy a kert nem megfelelő talaja belekerüljön a konténerbe. Az edény aljára 10 cm vastagon nagy szemű (20-30 mm) kavicsot helyezzük, majd – savanyú kémhatású földből és tőzegből, jól beérett istállótrágyából, őrölt fenyőfakéregből készítsünk keveréket, amivel az edényt betöltjük. A beültetett edényeket fenyőfakéreg mulccsal takarjuk.
Gondozás: A fiatal gesztenye csemeték az ültetés után teljesen nem télálló növények. Ha télre kint hagyjuk a fiatal gyümölcsfát akkor a tövét és a szárát takarjuk be a hideg ellen. Legalább az első kettő három évben ugyan úgy mint a többi enyhén fagyérzékeny kerti bokrot. Fátyolfóliával, vastag papírkartonnal, nádszövettel, jutazsákkal, gyékénnyel, kukoricaszárral, szalmával. A takarás úgy történjen, hogy a felső részén kapjon levegőt.