Kazake gránátalma cserje eladó csp.9-es 10 cm-es 2990 Ft készletről azonnal elvihető vegyes állományban a Parfianca és Mangush fajtákkal.
Akció! Aki pekándiót, kivit, piros ribizlit, piros köszmétét, fekete berkenyét vásárol az ugyanannyi darab csp-9-es méretű gránátalma csemete vételárából 30% engedményt kap.
Akció! Ha 2 db 2990 Ft-os gránátalmát vásárolsz, a harmadikat ajándékba kapod.
A kettő akciós ajánlat közül egy vásárlás alkalmával a teljes akciós időszak alatt ugyan az a személy egyszer veheti igénybe valamelyik kedvezményt
Kazahsztánból vagy Üzbegisztánból származik. Piros héjú, a magok színe kárminpiros. Intenzíven édes fajta, pici savassággal. Repedésre nem hajlamom. Magjai kemények. 25-40 dkg-os termesei vannak. Itthoni körülmények között szeptember közepétől a hó végéig érik.
Tápanyagozást, trágyázást igényel-e a gránátalma cserje? Télen nitrogénben dús szerves trágyát, konyhai hulladékból álló falevélell, faaprítékkal kevert komposztot adjunk a gyökérzónára vastagon kiterítve hogy erős, jó kondícionált növényünk legyen. A sok termés kinevelése tápanyagigényes folyamat. Ha nem kap tápanyagot legyengülhet. A túltrágyázást nem kedveli. 20-30 nappal a virágzás előtt foszfor és kálium túlsúlyos összetett műtrágyát adnak árútermelő ültetvényekben a téli szerves trágyázáson felül. Még ha a fagytűrő gránátalma nem különösen igényes a tápanyagokra, én javaslom hogy javítsuk a talaját a koronacsurgó területén. Tápláljuk a talajt. Mulcsolással biztosítsunk tápanyag utánpótlást hogy a fának legyen elegendő erőforrása a gyümölcsök kineveléshez. A szerves anyagok idővel lebomlanak, humuszt képeznek. Táplálják a fát, növelik a fa életerejét. Ez hosszú távon jó megoldás szerintem a jobb talajélet biztosításával.
Mi a teendő télen a fagytűrő gránátalma bokrainkkal? Hogyan történik a téli védelem? A termés betakarítás után szárazabb közeget biztosítsunk számára, hogy felkészülhessen a télre. Ha télre kint hagyjuk a fiatal csemeténket, akkor a tövét és a szárát takarjuk be a hideg ellen fátyolfóliával. Vastag papírkartonnal, nádszövettel, jutazsákkal, gyékénnyel, kukoricaszárral, szalmával is megoldható. A takarás úgy történjen, hogy a felső részén kapjon levegőt. Csak nagyon ritkán vannak olyan telek hogy a gránátalma növény tövig visszafagy. Megfigyeléseim szerint ilyenkor nyár végére még akkor is újból elég szép bokrot növeszt a grántalma cserje, ha egyetlen ág sem maradt meg. Tőről nagyon szépen felújul. Ha dézsába történt a gránátalma ültetés akkor télre fagymentes helyre kell vinnünk. Ha kint hagyjuk az edényes növényt, akkor az edényt is vastagon be kell takarni. Meg kell védenünk. A gránátalma fa gyökere ne fagyjon meg. Az edényt legjobb lesüllyeszteni a földbe.