Prunus laurocerasus ‘Caucasia’ – Kaukázusi babérmeggy Cippóra fajtája

Kaukázusi babérmeggy sövény kont. 4 literes 75 cm-es 2990 Ft (Negyedik fotón az a növény amit éppen hazavihetsz tőlem)

Jelenleg nincs készleten. A termék elérhetőségéről érdeklődj telefonon.

Majdnem sírva fakadtál, amikor ki kellett vágni a tujáidat? Azt hitted, hogy  újra fel tudod majd támasztani őket? Eljött az idő, amikor már nem volt más választásod, mint búcsút inteni nekik?  Zöld lombjukból melyek éveken át a kerted díszei voltak, mostanra  száraz csonkok maradtak? Nem vagy egyedül ezzel a helyzettel. Ne hagyd hogy a kerted gyászos látványt nyújtson a kiszáradt tuják miatt! Próbálkozz mással!

Ha mégsem bírod megszokni hogy bebámulnak akkor kezeld a problémát sövénnyel.  Ha terhedre van az  állandó ’figyelem’ amivel körbevesznek, ültess örökzöldet. Nálam megvannak a legjobb sövények. Ints búcsút  a rád szegeződő tekinteteknek.

Kaukázusi babérmeggy jellemzői: ágai felfelé törőek, levelei hosszúkásak, fényesek. Napon és félárnyékban is jól érzi magát, jó télálló. Erőteljes növekedésű. Mérete 3-4-5 m magas. Pompás térhatároló sövény nevelhetünk belőle. Gyorsan megteremthetjük vele kertünk intimitását. Jó fagytűrő cserje, megbízhatóan telel -15 Celsius fokig. Sűrűn ágas bokra a metszést jól tűri, szemrevaló sövényfalat ad. Talajokra nem igényes, Európa szerte elterjedt, gyakran ültetett, attraktív fajta.

Ültetéskor szerves trágyával töltjük fel a talajt. A sövény ültetése legalább 60x60x60 cm-es gödröt igényel, egy kettő-három literes kiszerelésben hazavitt fiatal példány. Mikor ültessünk? A legjobb, ha a fiatal babérmeggy cserje kora ősszel vagy tavasszal van telepítve. A késő őszi ültetéskor a növénynek nincs ideje a begyökeresedésre.

További tulajdonsága a kaukázusi babérmeggynek: napjainkban egyre népszerűbb. Kitűnő magas kerítést helyettesítő bokor. Egyszerű a gondozása, ugyan az, mint a Novita babérmeggynek. Öntözést az első években kíván, azután hogy a helyére jól begyökeresedett, évi pár öntözéssel átvészelheti nyarainkat. Ez a fajta babérmeggy sövény mostanában jó választás a tuja helyett. Üde zöld lombja, fehér virágai áprilisban szemet gyönyörködtetők minden kertben. Babérmeggy fajták széles választéka áll ma már rendelkezésre. Jó védősövény, igénytelen örökzöld, szárazságtűrő, ha már a helyére jól begyökeresedett.

A kertünk vázát képező növény lehet a kaukázusi babérmeggy. Örökzöld lombjával a többi növény számára egész éven keresztül háttérként szolgál. Nagyobb lombtömegével járul hozza a kert összképének a kialakításához. Telekhatároló örökzöld sövény, mellyel hosszú távra tervezhetünk. Kevés fáradtsággal tartható fent, kevesebb törődést igényelnek az örökzöldek a lombhullató cserjéknél. A kézben tartható kert fő elemei lehetnek. Egy stresszes nap után megnyugtató lehet egy kis gazolás, metszegetés, öntözgetés. Nem pusztán háttérnövény a kaukázusi babérmeggy, hanem dekoratív hézagkitöltő is. Hamar kipótolhatunk vele felkopaszodott fenyők alatti részeket, tujasorban keletkező hiányosságokat. Nagyobb tömegben igazi mediterrán hangulatot teremthetünk velük. Ha szóba kerül, hogy milyen sövényt ültessünk, akkor a ma divatos vörös korallberkenye és leylandi ciprus mellett az egyik legjobb sövény fajta.

Babérmeggy sövény ötletek: Babérmeggy sövényt mobil térelválasztóként is tarthatunk, ha elég nagy a cserép űrtartalma. Tarthatjuk kaspóban is teraszon, vagy divatos nagy edényekben a kertben. Egyetlen terebélyes növény a megfelelő helyen teljesen megváltoztathatja a hatást. Bátran dekoráljuk sárga és vörös lombú növényekkel (cserszömörce, berberis, arany leylandii ciprus). A mediterrán kertekben a virágedényeket az utak kereszteződésénél helyezik el. Ez a fogás ma is alkalmas, hogy kertünknek szerkezetet kölcsönözzön. Az azonos stílusú edényeket rendszerezzük el szimmetrikusan. Erős fókuszpontok lesznek. Az edényben tartott örökzöldeknél fokozottan figyeljünk az őszi-téli beöntözésre, különösen akkor, ha fedett teraszon vagy erkélyen vannak, ahol nem jutnak természetes csapadékhoz. Az örökzöldek télen is asszimilálnak. Sok nedvességet párologtatnak el, ezért fagymentes napokon lehetséges, hogy öntözni kell őket a dézsában.

A konténeres díszcserjét az ültetésig nedvesen kell tartani. Ha babérmeggy cserjéinket a vásárlás napján nem tudjuk elültetni, akkor öntözzük őket rendszeresen. Az ültetés évében, majd még egy-két esztendeig a növényeket rendszeresen és bőségesen locsoljuk. A beültetett babérmeggy bokor tövét tartsuk mindig gyommentesen, kb. 40-60 cm átmérőjű körben. Ide füvet nem ajánlatos vetni, mert elveszi a növényünktől a nedvességet. A locsolásnál győződjünk meg arról, hogy a talaj a növény gyökereinek teljes zónájában, kb. 20-30 cm-re lefele is nedves-e. Előfordulhat hogy rendszeres, de nem elegendő mennyiségű öntözés mellett a növény számára nem juttattunk ki elegendő vizet, és nem fog fejlődni. Ajánlom, hogy a növény körül a földet ‘kitányérozzuk’, kis mélyedést készítünk, hogy az öntözővíz ne szivárogjon el a tőtől. A bőséges beöntözést a babérmeggy sövény lendületes fejlődéssel hálálja meg.

Év elején szerves trágyázás lehetséges a nitrogén kijuttatás miatt, év közben komplex műtrágyákat adhatunk, hogy elegendő tápanyag álljon a rendelkezésre. Így erős és ellenálló növényünk lesz. A szerves trágyázás elsősorban tápanyagforrás. Tartalmazza a növények számára szükséges összes elemet, közel a szükséges arányokban. Javítja a talajt, hatása hosszabb távú. Semmiképpen se használjunk éretlen (frissen kikerült) trágyát, csak érettet. Az érett trágya sötétbarna, az alomszalmája még felismerhető, de már szaga nem olyan kellemetlen.

YouTube
Instagram