Balkáni babermeggy Antonius jelenleg nincs készleten, azért hagytam fent, hogy az információt el tudd róla olvasni.
Kiszáradt a tujád egyik napról a másikra? Pótolnád valami nem „kihalós” fajtával? Van egy csúnya fal amit el kellene takarni? Ajánlok „korszerűbbet”.
Körbevesznek? Zavar hogy néznek? Neked sövény kell. A családod kikapcsolódását a sövény támogatja. Rekeszd ki az idegen tekinteteket. Akár 100%-ban csökkenti a belátást a balkáni babérmeggy.
Felfelé törő ágrendszerrel rendelkezik, erős növekedésű. Kb. 3 m magas lesz és 1-1,5 m széles. Kiváló fagytűrő, jó betegség ellenálló, hazai nemesítésű, egész Európában elismert és szaporított fajta. Levelei a tavaszi kihajtáskor kissé bronzos árnyalatúak.
Az alábbiak mind a balkáni babérmeggy mind a kaukázusi babérmeggy fajtákra érvényes:
Öntözés: Átlagos víztartó képességgel rendelkező talajban nem kell minden nap locsolni a frissen ültetett növényeket. A folyamatosan teljesen átáztatott talaj gyökérrothadáshoz, betegségek kialakulásához vezethet. A jó vízelvezetés kialakítása elengedhetetlen. Csak annyit öntözzünk, hogy a növény földlabdája és környezete nedves legyen. A ritkábban végzett mélyebb áztatás jobb mintha minden nap csak egy kis vizet juttatnánk a gyökerekre.
Talaj: A szerves trágya, komposzt talajhoz keverése vagy talajtakaróként a növények köré terítve segít a savas pH fenntartásában. A balkáni babermeggyek legjobban a savas vagy enyhén lúgos talajban fejlődnek ( pH4,5-7,5 között van) A legtöbb átlagos kerti talaj pH értéke 6,0 és 7,0 közötti.
Mikor lehet nyesni? Késő tavasz, kora nyár. Virágzás után júniusig a legjobb metszeni. Június végére az első nagyobb növekedés a vége felé jár. Enyhén felhős, borult napot érdemesebb választani a munkára. Fagyos időben nem szabad metszeni. 5 C fok alatt a frissen nyesett ágakat erős fagykár fenyegeti, jelentősen gyengítve a növényt.
Mennyit kell levágni? A fiatalon ültetett növényeket minden évben a kezdetektől fogva vágni kell, az előző időszaki növekmény felét kell eltávolítani. Idősebb korban elegendő lehet a egyharmadnyi vágás.
Miért sárgul vagy barnul a balkáni babermeggy levele? Rossz tápanyagellátás mellett a nitrogénhiány miatt az egész levél, a levélérrel együtt sárgul. Vashiány esetén a levél sárgul, a levélér érintetlen. Egyik helyről a másikra való átültetés stressz a növénynek, sárgulhatnak a levelek. A téli fagy is a levelek elszíneződését okozhatja.