Carya illinoiensis – Pekándió fajták

Eladó pekándió magonc termesztőedényes.

1 lit. cserepes Exel, Creek, Mandan, Kansa, Pawnee, Lakota fajta fák magjaiból nevelt 15 cm magcsemete az összes előző 6 fajta fáról keverten, fajtajelölés nélkül : 3900 Ft/db

Akció! 6 db-tól 3500 Ft/db 2990 Ft/db a csemete ára ha a vásárlás eléri a 15 db-ot. Ennél nagyobb mennyiségre egyedi egyedi árajánlatot adok.

A biztonságos terméshez elengedhetetlen hogy legalább kettő fát ültessen a kertbe!

Egy pekándió önmagában nagy valószínűség szerint nem vagy alig fog termést hozni. Homokos területen át kell gondolni a telepítését, öntözést biztosítani, mert a pekándió csemete és az idősebb fa is egész életében víz és tápanyag igényes.

Öntermékeny pekándió létezik? A ‘Pawnee’ pekándió részben önbeporzó képessége révén képes egy bizonyos mértékű önbeporzásra az átfedési időszak alatt, amely általában 2-3 nap. Ennek ellenére a legjobb terméseredmények elérése érdekében célszerű más, különböző virágzási időszakú pekándió fajtákkal együtt ültetni.

Ha kettő egy éves csemetét venne, ezek azok, amik kölcsönösen porozzák egymást: Kansa-Pawnee vagy Lakota-Pawnee páros.

Ha három egy éves fát venne akkor: Kansa-Pawnee-Lakota

Kettő évesből Mandan-Excel párost ajánlok. A kevert vegyes fajtajelölés nélküli 2 éves magcsemetékből megfelel bármelyik kettő, mert a magvetés mind egymástól különböző génállományú növényt eredményez.

Akció! Aki pekándió fát vásárol, az maximum ugyanannyi darab indián banánfa (papau, pawpaw) vételárából darabonként 1000 Ft kedvezményt kap telephelyi vásárláskor, azaz személyesen eljön érte.

A pekándió (Carya illinoinensis) a jó vízelvezetésű, mély, termékeny talajokat kedveli.Fontos, hogy a talaj jól szellőzzön, mély legyen és jó vízelvezetésű, mert a pekándiófa gyökerei mélyre hatolnak.

Az ideális talajtípusok a pekándió számára:

Agyagos vályog – Magas tápanyagtartalmú, jó víztartó képességű. A pekándió termesztéséhez az agyagos vályogon kívül a következő talajtípusok is megfelelőek lehetnek:

  1. Homokos vályog – Jó vízelvezetést biztosít, és megfelelő tápanyag-ellátottsággal javítható.
  2. Iszapvályog – Jó nedvességtartó képességgel bír, de szintén szükséges lehet a tápanyagpótlás.
  3. Laza vályogtalaj – Könnyen megmunkálható, megfelelő víz- és levegőáteresztő képességgel rendelkezik.
  4. Humuszos talaj – Magas szervesanyag-tartalmú, jól tápanyaggazdálkodású talaj.
YouTube
Instagram