Carya illinoiensis ‘Mahan’ – Pekándió Mahan fajta

Pekán dió csemete Mahan fajta nincs készleten.

Mahan protogén tipus. Szezon közepén és későn hulló virágpora van, korai-középszezoni bibefogékonysággal. Késői érésű. Nagyon érzékeny a varasodásra.

Hozz mókusokat, harkályokat a kertedbe pekándiófával!

Ha erdő mellett élsz, itt az alaklom hogy ültess pekándiót és figyeld, ahogy a mókusok rendszeres vendégeid lesznek. Nem csak a kerted lesz szebb, és hűsítő árnyék a családodnak, de egy igazi állatbarát oázissá válik, mert mókusok nagy élvezettel fogadják az ízletes termést. Te pedig a saját ablakodból nézheted a mókusok játékát. A harkályok is kedvelik a pekándiófákat, mert a fa kérgén található rovarok és lárvák kiváló ennivalót jelentek nekik.

Egy mókus akár 10 kg pekándiót is megehet egy évben, mivel a pekándió magas tápértékű és fontos része lehet a mókus étrendjének ha rátalál. Ez azért nem teljesen pontos mert változik attól függően hogy milyen más ennivalót találnak még a környéken.

Ne hagyja ki ezt a lehetőséget! Látogass el hozzám és válassz pekándiófát.

Ha vegyes lombos vagy fenyves erdő mellett élsz számolhatsz a mókusokkal.

Ha akácerdő mellett laksz akkor nem kell számolnod a ‘mókuskárral’

1. Táplálékhiány

Az akácfák nem adnak olyan hasznos táplálékot mint más fák, például a tölgyek vagy diófák. Az akácfák magjai (akácbab nem túl tápláló és ezért nem is vonzó a mókusoknak) és egyéb részei kevés hasznos eledelt adnak a mókusoknak és mivel itthon nagy összefüggő akácos erdők is vannak, így a mókusoknak nem vonzó, mert nem ad elegendő változatos élelmet, különösen a tél tartalékolásukhoz. A monokultúrás erdő nem ideális a mókusoknak, mert olyan helyet kedvelnek ahol változatos növényzet van, több fajta bokor és fa ami élelmet és rejtekhelyet ad.

A makkok vagy diófélék kedvesebb csemegék a számukra.

2. Az akácok tüskés fák

A mókusok sérüléseket okozhatnak amikor felmásznak és ezért kevésbé kedvelik.

3. Kevés ág és lomb

Az akácfák ritkásabb lombkoronája kevesebb rejtekhelyet és biztonságot ad nekik. A mókusok jobban kedvelik a sűrűbb lombkoronájú fákat, amelyek menedéket nyújtanak a ragadozókkal szemben és alkalmasak fészeképítésre.

YouTube
Instagram