Lagerstroemia ‘Tuscarora’ – Télálló selyem mirtusz ciklámen virággal

Selyem mirtusz Tuscarora júliustól lesz ismét elérhető. Azért hagytam itt a bejegyzést, hogy az információt el tudd olvasni.

Tuscarora 6-7 m magasra tud fejlődni. Rózsapiros (görögdinnye piros, világos vörös) virágai után ősszel látványos narancsos sárga őszi lombszíneződésében gyönyörködhetünk. Lisztharmat ellenálló fajta. A szomszédok irigyelni fogják lenyűgöző formájáért, egész nyáron át tartó kiemelkedő virágzásáért. Élénk egyedi színével jó fókuszpont lehet a kertben, de ültetheti csoportosan, vagy akár virágzó sövénynek a telekhatár mentén. Ideális azok számára, akik a szabad idejüket nem kertészkedéssel szeretnék tölteni. Kevés odafigyelés mellet is mindig jó formában van, gyorsan növekedik, jó betegség ellenálló, kiváló szárazságtűrő.

Selyem mirtuszok természetes alakja: többtörzsű fák.  Úgy metsszük formára, hogy az egyes törzsek ne legyenek egymás mellett zsúfoltan, ne érintkezzenek egymással. Kissé ‘nyissuk’ ki a közepét hogy levegő és fény juthasson be.

Metszés: Az elnyílott virágok után bogyótermések jelennek meg. Ezek eltávolítása leveszi a súlyt, és az ágak felemelkednek. Ha az év során elég korán – mindjárt ahogy elnyíltak, eltávolítjuk a maghüvelyeket, valószínűleg jön egy újabb második virágzás. 

A kreppmirusz az új ezévi hajtásokon virágzik, és tél végén vagy kora tavasszal kell metszeni.  Közepes és magas fajtákat fa alakúra ajánlott metszeni. Eltávolítjuk el a tövénél a sok vékonyabb gallyas növekményeket, a keresztező ágakat és a növény közepe felé növekvő ágakat. Fokozatosan több év alatt távolítjuk el az oldalágakat is a fő törzsekről. A fának elég nyitottnak kell lennie ahhoz, hogy a madár akadálytalanul átrepülhessen. Ezzel láthatóvá válik a szép kéreg, és javítjuk a bokor belsejében a légáramlást. Így kevésbé valószínű a levélbetegségek, például a penészgomba és a levélfoltosság megjelenne.

Talaj igény: Ha a selyem mirtusz talaja homokos vagy tápanyagban szegényes, nyáron kéthetente adjunk az újonnan ültetett példányoknak egy folyékony műtrágyát. Az első vegetációs időszak után a selyem mirtusznak csak évente egyszer kell műtrágya. Tavasszal, mielőtt az új növekedés megkezdődik.Használhatunk savas kémhatású talajtakarót, például fenyőkérget. Ezzel gazdagítjuk a talajt és védjük a gyökereket a nyári kiszáradástól, és a téli átfagyástól.

YouTube
Instagram